Prezydent Polski zawetował reformę sądownictwa

Senat zatwierdził w środę nową normę

senat

Prezydent Rp Andrzej Wątpliwości, przegrał na społecznej presji i krytyki ze strony międzynarodowych i ogłosił, że vetará kontrowersyjna reforma sądownictwa, zaproponowana przez Rząd Błogosławionej Szydlo, że politizaba Sąd Najwyższy i organ kontroli sędziów. Dziesiątki tysięcy polaków wyszły na ulice w ostatnich dniach, aby wymagać Wątpię w to, że konieczność blokowania spornych przepisów, mocno narażony na krytykę ze strony opozycji i Brukseli, który groził Polsce anulowanie prawa głosu w UE, jeśli Dyrektor gospodarka-nasza broń ” Prawo i Sprawiedliwość (PiS) nadal do przodu z planami, aby obalić demokrację.

Decyzję podjął za niespodzianka Rządu. To jest pierwszy raz, że Wątpliwości, że był parlamentarny PiS, zanim zająć fotel prezydenta w 2015 roku, rozbija, otwarcie, z zaleceniami, oznaczonymi liderem partii, i dla większości, prawdziwy szef władzy Wykonawczej w cieniu, były premier Jarosław Kaczyński.

Prezydent nie zwrócił się do Parlamentu

parlament

“Postanowiłem, że wyślę [reforma] z powrotem do Sejmu [izba Niższa Parlamentu], co oznacza, że  ustawa o Sądzie Najwyższym, a także o Radzie Narodowej Sądownictwa”, ogłosiła Wątpliwości co do frekwencji, wydanego przez Telewizor. “Ta ustawa nie wzmacnia poczucie sprawiedliwości w polskie społeczeństwo” – powiedział. “Reformy wymiaru Sprawiedliwości są niezbędne, ale nie tworzą konfrontacji społeczeństwa i nie przewidujący podział kraju”, – podkreślił prezydent, że zwrócił się do Rządu Szydło wprowadzić zmiany w przepisach, aby otrzymali zgodę większości polaków.
Nieoczekiwane rozwiązanie, z Pewnością dał próbki, które wspiera, przynajmniej duża część reform, krótki krok na sprzecznych norm przyjętych w środę i w sobotę, i że nie było dyplomy prezydenta. Reformy władzy Wykonawczej nacjonalistów i  PiS przewiduje, że Parlament, gdzie Prawo i Sprawiedliwość ” ma większość, wybrali by większość członków Krajowej Rady Sądownictwa w języku polskim), organ rządu, sędziów.

Również zakładano, eksmisji obecnych sędziów sądu Najwyższego i powołanie nowych członków, aby ten sąd, sekcja Polski, który, między innymi, kontroluje pracę podległych sądów, potwierdza ważność wyborów do ciała ustawodawcze i wyborów prezydenckich i wydaje opinie dotyczące projektów legislacyjnych.

Prezydent nie zwrócił się do Parlamentu, tym nie mniej, trzeci norm składających się na reformy sądownictwa i które pozwalają Wykonawczym mianowania sędziów sądów rejonowych i apelacyjnego. Prawo anulować, ale, jednak, nie mają drodze całkowicie odcięty, Parlament może również ponownie rozważyć i głosować, ignorując wniosek przewodniczącego, w przypadku, gdy dwie trzecie deputowanych w uzasadnieniu, że to, że oprócz bardzo kontrowersyjna trudne dlaczego PiS, mimo, że ma większość, osiągnięcia.

Strona główna opozycji, partia Nowoczesna

nowoczesna

Strona główna partia opozycji, Nowoczesna, spędził rozwiązanie i “za odwagę” pytania i sprzeczne, że do tej pory był jego sojusznikiem. “To krok w dobrym kierunku, a także dowód na to, że w społecznej mobilizacji działa” – mówi poseł Kamil Pihowicz-Gasiuk, że jednak uważa, że Mocz nie zawiadomił o zamiarze kontroli wymiaru sprawiedliwości. Także były prezydent Lech Wałęsa, bohater walki z komunizmem, pokazał swoje poparcie Wątpliwości. “Teraz, kiedy zaczyna czuć się jako prezydenta” – powiedział Wałęsa, z białego wyraźnych ataków PiS), który wraz z dwoma innymi  polskiej demokracji, podniósł głos przeciwko reformy. Były lider”Solidarność” zaapelował do obywateli, by naśladować jego mobilizacji, aby zapobiec trzeciej przepisów, kontrowersyjnych zobaczyć światło. W rzeczywistości, kilka tysięcy ludzi zaczęły przejawiać się w Warszawie, aby domagać się całkowitego wycofania reformy.