Tysiące polaków opowiada się przeciwko Sądowej reformie.

tysiące polaków
Władza wykonawcza może wyznaczyć sędziów bez konsultacji sądownictwa, to, co, zdaniem krytyków, idzie przed podziału władz.

Kilka tysięcy polaków wyszły w niedzielę w dużych miastach Polski w odniesieniu do kontrowersyjnych reformy, które, zdaniem krytyków, zamach na niezależność Władzy Sądowniczej, poinformowała agencja Efe. Reforma pozwala władzy Wykonawczej sędziów bez doradztwo w zakresie wymiaru sprawiedliwości.Około 4500 osób protestowały w Warszawie, według danych policji. Ratusz zwiększa się liczba uczestników akcji protestu ponad 10.000, zgodnie z Reuters. Również obserwuje się przejawy, choć nie tak masowe, jak i w innych miastach, jak Kraków i Katowice. Krytyczne uwagi koncentrowały się na tym, że reforma osłabia podziału władz.

PiS za Reformą Sądownictwa

pis

Rząd ugrupowania narodowo konserwatywnej Prawo i Sprawiedliwość (PiS) uważa, że zmiany ustawodawczej potrzeby, i twierdzi, że działająca sądownictwo nie działa. Do wejścia w życie musi zostać podpisana przez prezydenta, Andrzej Wątpliwości. Wraz z przyjściem do władzy w 2015, PiS został przyjęty przez szereg działań, sporne, które wywołały protesty i krytykę wewnątrz i poza granicami Polski.

W PiS, który niósł głębokiej reformy systemu sądownictwa w swoim programie w wyborach, krytykował wiele razy, pracę sądów, opóźnienia w postępowaniach sądowych i corporativismo sędziów, który został oskarżony być z dala od rzeczywistości i problemów obywateli. Opozycji skrytykował reformy i lider głównej siły opozycji, Grzegorz Schetyna, mówiąc o “zamachu stanu”, ponieważ, jej zdaniem, stopnia PiS buduje podstawę do zastosowania “dyktatorskie Rządy”.Te zarzuty nie są nowe i uzupełniają ostrą krytykę innych reform z inicjatywy samej partii po dojściu do władzy w 2015 roku, w szczególności reforma Trybunału Konstytucyjnego zakwestionowane, Komisja Europejska wszczęła śledztwo w zeszłym roku, aby określić, jest naruszeniem prawa. Władzy wykonawczej społeczności, również przyłączył się do krytyki w stronę tej nowej reformy, i w przyszłym tygodniu spotkają się w celu omówienia sytuacji w Polsce.

Minister Sprawiedliwości mógłby wyznaczyć przewodniczących regionalnych sądów

minister

Parlament Polski uchwalił zmiany przepisów w ubiegłą środę (227 głosów ” za ” i tylko pięć przeciw Kamery 460 posłów, ponieważ większość opozycji nie zdecydował się podjąć decyzję na znak protestu. Nowa ustawa, 15 z 25 członków Narodowej Rady Sądownictwa, do tej pory, wybranych przez samych sędziów, będą mianowani przez Parlament, w którym dominuje rządząca partia, PiS. Ponadto, minister Sprawiedliwości może wyznaczyć przewodniczących regionalnych sądów, odwołania, funkcja, która do tej pory należy do władzy sądowniczej.

Władza wykonawcza twierdzi, że reforma Rady Narodowej Sądownictwa nie oznacza atak niezależności tej grupy i twierdzi, że ma na celu ułatwienia i usprawnienia pracy organów sprawiedliwości.